Perakende Satışlar

Sektördeki pazar payını ve istasyon ağını her geçen gün artıran TECO, grup şirketlerinden doğan güç birlikteliği ve sinerji sonucu, Türkiye’de akaryakıt dağıtım sektöründe istasyonlu bayilerin ve tüketicilerin ilk tercihi olma temel hedef ve değerleriyle hareket etmektedir.
Butik Hizmet Anlayışı

TECO, güvenilir yapısı, gerçekçi vizyonu ve ülke değerlerine olan inancıyla son on yılın en hızlı ve tutarlı büyüyen akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Akaryakıt sektöründeki rekabette bizi bir adım öne taşıyan avantajlarımızın başlıca unsurunu oluşturan sürdürülebilir bayi operasyonlarının temelinde; bayilerimizle kurduğumuz karşılıklı güvene dayalı, özü sözü bir ve güçlü ilişkiler yer almaktadır. Bayi ve müşterilerimiz ile iletişimlerimizde yıllar içinde teknolojik mecraları, gelişmeleri takip ederek iletişim araçlarımızı sürekli yenilemekteyiz. Ancak, “Butik Hizmet” anlayışımız ile müşterilerimize en yakın ayağını oluşturan bayilerimiz ile etkili ve çift taraflı bir iletişim kurabilmek adına sürekli ve yüz yüze iletişimi şiar edindik. Akaryakıt satış operasyonlarımız başta olmak üzere tüm ticari, sosyal ve çevresel süreçlerimize aktif bir şekilde katkı sağlayan bayilerimizin görüş, öneri ve şikâyetleri doğrultusunda süreçlerimizi iyileştirir, sorunlara son derece hızlı ve kalıcı çözümler oluştururuz.

Türkiye geneline yayılan bayi ağımızı etkin ve verimli bir şekilde yönetebilmek iş önceliklerimiz arasında gelmektedir. Bu doğrultuda öncelikle istasyonlarımız ve çevresinde gerekli güvenlik önlemlerini alır, istasyon çalışanlarının sağlıklı ve emniyetli bir şekilde görevlerini yerine getirebilmeleri amacıyla tüm istasyonlarımızda TECO standartlarının gerçekleştirilmesini sağlar ve çevresel etkimizi minimize edecek uygulamalara imza atarız. Gerçekleştirdiğimiz periyodik bakımlar ve ürün kontrollerinin yanı sıra istasyon personeline sağladığımız eğitimlerle Kusursuz Hizmet hedefimiz doğrultusundaki gereklilikleri yerine getiririz.
Herhangi bir bölgeye yatırım yapar ya da sonlandırırken il ve ilçe bazındaki network planlamalarımıza göre hareket ederiz. İlgili bölgelerdeki nüfus yoğunluğu, sanayi ağı ve diğer TECO istasyonlarının mevcudiyetine referansla belirlediğimiz planlamalar uyarınca yatırım bütçelerini belirler, işimizin sürdürülebilirliğini güvence altına alacak uygulamalara imza atarız.

Tek merkezden toptancı çözümler değil, kişiye özel çözümlerimizle varız!

TECO doğal olarak karlı yatırımlar gerçekleştirmek için çalışır. Ancak, bunu yaparken butik hizmet anlayışımızla, tek merkezden toptancı çözümler değil, kişiye özel çözümlerimizle, mütevazı, insani duyguları göz ardı etmeden, samimiyetle insana dokunan bir çalışma modelini benimsiyoruz. Şirket olarak en önemli hedeflerimiz; Türkiye’ye ve ülkemizin potansiyeline samimiyetle güvenmek, dürüst ve kesintisiz hizmet vermek, bu değerler doğrultusunda kaliteli ürünü uygun fiyat ve en iyi hizmetle müşterilerimize ulaştırmayı en temel görevlerimiz olarak kabul ediyoruz. Aynı ticari duyguda buluştuğumuz herkesle sürdürülebilir bir ilişki geliştirmeyi hedefliyoruz.

TECO’nun; tüm çalışanlarıyla, akaryakıt sektöründeki ticari faaliyetleri kadar, içinden çıkıp yaşamımızı sürdürdüğümüz toplumun da ortak ideallerine değer veren bir şirket olması için gayret gösteriyoruz. Bizim için Ege’den tüm Türkiye’ye yayılıp büyüyen şirketimizin, amatör spor dallarına ve kültürel etkinliklere destekleri, ticari kazanımları kadar önemsiyoruz.

Şirket olarak doğduğumuz bu topraklarda; “Daima dinamik yapıda, yaşadığımız çevre ve dünyaya saygılı; ülke ekonomisine katkıda bulunarak hak ettiğimiz yeri almak, en önemli önceliğimizdir”. Bunun için şirketimizi sürekli değer ve stratejik hedeflerimizle uyumlu hale getirmek ve geleceğin sıkıntılarına şimdiden çözümler üreterek, işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Hiç bitmek bilmeyecek bir insan, süreç ve sistem dengeleme faaliyeti içerisindeyiz.

TECO olarak istasyonlu bayilik çalışmalarımızda; esnek, fedakâr ve kişiye özel çözümler üretebileceğimiz projelere yönelmekteyiz. Bazen lokasyon ve işletici ön plana çıkabiliyor. Ancak, bu tür durumlarda tek parametremiz para kazanmak olmuyor. Tüm projeleri değerlendirirken tarafların ortak menfaatlerini gözetip, birlikte her türlü mutabakatın sağlanması, tüm yatırım koşullarının detaylandırılıp, buna göre müzakerelerin özü sözü bir şekilde sürdürülüp, bayi mutluluğu ile tamamlanmasına öncelik veriyoruz. Sonuçlar oluşturulduktan sonra kimsenin kafasında tereddütler, muğlaklıklar ve şüpheler kalmıyor.

Birlikte Çok Şey Yapabiliriz

TECO, uzun yıllardır bir arada çalıştığı, sektörü çok iyi tanıyan, tecrübeli ve oldukça dinamik bir ekibe sahiptir. Bu güne kadar yaptığımız bayilik yatırımlarındaki başarılı aksiyonlar, sürdürülebilir anlaşmalar ve verdiğimiz sözleri yerine getirmiş olmamız, bize büyük bir referans sağlamaktadır. Yeni yatırımlar ve istasyon transferinde akla gelen en önemli firmalardan biriyiz. Bayilik yatırımlarımızda rakiplerimizin ne sağladığından çok, biz birlikte ne yapabiliriz? Birlikte hangi koşullarda büyüyebiliriz? Sorularının cevapları ile ilgileniyoruz.

Yaşamın her boyutunda ahde vefaya son derece inanıyoruz. Uzun soluklu işbirliğimizi sürdürebileceğimiz projelere değer vermekteyiz. Marka değerimizi çalışanlarımız, bayilerimiz ve müşterilerimizle birlikte geleceğe taşıyacağız. Bu sacayağının hiç birinde bir aksaklık olmaması için seçimlerimizde son derece titiz davranmaktayız.

Çok hızlı hareket edip, hızlı karar almamız, kolay ulaşılabilirliğimiz de önemli bir hareket tarzımızdır. Türkiye’de akaryakıt sektöründe; sadece söylemlerle değil, uygulamalarımızla da bunu ispatlama samimiyeti taşıyoruz. Eğer mutlu çalışanlarınız, mutlu bayileriniz ve mutlu müşterileriniz çoğunluktaysa, doğru çalışanlar, doğru bayi ve yatırımlar da sizi bulacaktır diye düşünüyoruz.

Klasik pazarlama aksiyonları ile sahadan kopuk, tek merkezden dayatmalar yerine; Butik hizmet anlayışı ile bayi ve müşterilerimizle iç içe yaşayıp, onların talep ve beklentilerine uygun kişiye özel çözümler üretiyoruz.

Toplam satışlarımız içerisinde motorin ürünü ağırlık kazanmıştır. Ziraat Bankası Başak kart’ tan sonra, İş Bankası İmece Kart, Şekerbank Hasat Kart ve Denizbank ile Üretici Kart anlaşmalarımız mevcut. Böylece, motorin kullanan çiftçilerimize de ciddi bir avantaj sağlıyoruz.

Pazarlama faaliyetleri ve satış stratejilerimizi mahallî etkinlikler, amatör spor etkinlikleri ile işbirliği, sponsorluklar (Zeybek Ateşi ve Efe kurultayı ana sponsorluğu gibi) ile destekliyoruz. Öncelikle bayilerimizin hizmet kalite standartlarını yükseltmeye yönelik anlayış ve yatırımın yapılması için emek sarf ediyoruz. Bayi elemanlarının eğitilmesi, İstasyonlarımızdaki fiziki hizmet çeşitliliğinin arttırılması amacına dönük bölgesel faaliyetlerimiz yaygınlaşarak sürmektedir. Müşterilerimiz aynı zamanda fahri müfettişimizdir.

Sürekli çağın gerekliliğini yakalamak için gelişen teknolojiyi takip etmeye ve yenilikçi hizmetleri bayilerimize sunmaya çalışıyoruz. Ancak, Anadolu insanının birbirini kucaklayan insana ve yüreğine dokunan sıcak, samimi iletişiminden de uzaklaşmak istemiyoruz. Çalışanlarımız, Bayilerimiz ve istasyonlarımıza gelen misafirlerimize kültürel değerlere vermiş olduğumuz önemi hissettirmek istiyoruz.